
Legelőször ismerkedjünk meg az egyik fő alapanyaggal.
Mikor elkezdtem testápoló krémeket és hajbalzsamot kikeverni, az egyik fő része a „recepteknek” a kókuszolaj volt. A kókuszolaj nem csak ételekhez használható, nagyon jó hidratálónak is száraz bőrfelületekre.
Mint sokan azt már ismerik a kókuszolaj a kókuszdió belsejéből kinyert növényi olaj. De vajon mi mindenre jó a főzésen kívül? Nézzük meg a következő mindennapi használati lehetőségeit a kókuszolajnak:
- Bőr hidratáló
A kókuszolaj frissitő, gyógyító hatású, mely kijavítja a bőrhibákat - Haj kondicionáló
Selymesíti és fényesíti a hajadat és búcsút mondhatsz az össze-vissza szálló hajszálaknak - Készíts szappant!
Mint mar említettem a kókuszolaj nagyon jó hidratáló képességű, miért ne hidratáljuk bőrünket saját keszítésű szapannal?! - Kéz és körömágy ápoló
- Fogyókúrához
Főzéshez napraforgóolaj vagy zsir helyett egészségesebb kókuszolajjal elkészíteni az ételeket. - Energia növelő
- Gombás fertőzésekhez
- Herpeszek kezelésére
- Ajakbalzsam
- Bőrradír
- Smink lemosó
- Fogkrém
- Naptej
A kókuszolajnak természetes 4-5 faktoros napvédő funkciója van és antioxidánsokat tartalmaz ami segít bőrünk megvédésében a nap ártalmas sugaraitól. - És még sok más amit a későbbiekben megismerhetünk.
A boltokban vagy az interneten többféle márka közül választhatunk, egyre viszont mindenképpen figyeljünk, hogy 100%-os kókuszolajat vegyünk.
Körülbelül 1,5 éve kevertem ki az első testápolomat, amit sokáig használtam és nem csak azért mert a kókuszolajból elég egy kis mennyiség ahhoz hogy bekend a tested, hanem mert nagyon szerettem azt az egyszerű keveréket. Sokkal olajosabb, mint a boltban megvásárolt testápolók, emiatt puhább és fényesebb lett a száraz bőrőm (ez főleg télen jó, mikor a hideg még jobban kiszárítja a bőrünket).
A krémek elkészítésének 2 változatát fogom bemutatni. Az első mikor a hagyományos konyhai keverőgépbe betesszük az alapanyagokat és kikeverjük, vagy robotgéppel felverjük a krémet. A másik lehetőség mikor gőz fölött megolvasztjuk a hozzávalókat és azzal együtt keverjük össze, viszont ebben az esetben nem lehet minden hozzavalót a gőz fölött melegíteni.
A kókuszolajról már sok szó esett, de mi más kellhet még egy krém elkészítéséhez? (persze vannak akik, a kókuszolajat önmagában használják krémként, de sok más természetes olaj hozzáadásával mégjobb eredményt érhetünk el)
Édes mandula olaj
Korábban masszázs olajként ismertem, de hidratáló tulajdonsága miatt is érdemes belekevernünk kicsit a krémünkbe (és ezáltal a kókuszolaj is jobban kenhető lesz).
E vitamin olaj
Általában minden kozmetikai termék tartalmaz E vitamin olajat. Erősíti, támogatja, javítja bőrünket illetve körmeinket. Télen mindenféleképpen hasznos olajnak gondolom. Lehet kapszula formájában vagy üveges kiszerelésben is megtalálni a boltokban.
Levendula illóolaj
A levendula illóolaj az egyik legjobb illóolaj a bőrnek, illetve kezdőknek nagyon biztonságos és sokoldalú illóolaj. Revitalizálja és támogatja az egészséges bőrt… de lehet az illata a legjobb 🙂
Remélem mostmár kíváncsiak vagytok az első és egyben egyszerű testápoló krém elkészítésére.
Levendula kéz- és testápolókrém
Hozzávalók:
- Egy kis üveg vagy doboz tároláshoz (régi, kiürült testápoló flakont is újra lehet hasznosítani)
- 4 evőkanál (nem megolvasztott) kókuszolaj
- 1 evőkanál édes mandula olaj
- 1 kiskanálnyi E vitamin olaj
- 10 csepp levendula illóolaj
Elkészítés:
A konyhai keverőgépbe (vagy egy tálba amit robotgéphez lehet használni) tegyünk bele 4 evőkanál nem megolvasztott kókuszolajat, 1 evőkanál édes mandula olajat, 1 kiskanálnyi E vitamin olajat és 10 csepp választott illóolajat (én levendula olajat használtam, de a kesőbbiekben fogok írni a különböző illóolajokról is). Majd kapcsoljuk be a keverőgépet vagy robotgépet és keverjük addig amíg szép fehér, habos-krém állagú nem lesz. Szedjük át a tároló üvegünkbe vagy dobozba és már kész is.
Leave a Reply